INGREDIENCIE

argan-oil

ARGÁNOVÝ OLEJ

Hydratačné vlastnosti. Bohatý na vitamín A a E. Obsahuje antioxidanty chrániace vlasy proti pôsobeniu voľných radikálov, ktoré poškodzujú hornú vrstvu pokožky hlavy a vlasov.

ceramides

CERAMIDY

Ceramidy sú druhy lipidov, ktoré sú bežnou súčasťou pokožky a sú nevyhnutné pre udržiavanie medzibunkovej súdržnosti štruktúry vlasov. Zamedzujú obrusovanie vlasových vlákien, ktoré vzniká trením. Akonáhle sú vlasy poškodené a chýbajú im ceramidy je medzibunková výplň oslabená a vlasy sú matné, suché, hrubé na dotyk, náchylnejšie k poškodeniu a strácajú svoju schopnosť hydratácie.

collagen

KOLAGÉN

Najviac zastúpená forma bielkovín v našom tele, ktorá slúži ako ,, cement “ držiace ľudské tkanivá pohromade. Dodáva pokožke a vlasom pevnosť a elasticitu.

gold

ZLATÝ KOLAGEN (C-GOLD)

Zlatý kolagén; nový druh bio molekulárneho peptidu (reťazec aminokyselín) zlúčeného s mikročiastočkami zlata, ktoré stimulujú syntézu kolagénu, distribuujú cenné látky zlata a reštrukturalizujú vnútornú vlasovú súdržnosť. Zlato je v kozmetike používané pre jeho rôzne vlastnosti, ako sú napríklad antioxidačné, reštrukturalizačné, chrániace, rozsvecujúce a stabilizačné účinky.

collagen

OLEJ Z HROZNOVÝCH JADIER

Prirodzene bohatý na mastné kyseliny (lipidy) a PCO (procyanidolic oligoméry), ktoré sú známe tým, že oproti vitamínu E sú oveľa účinnejšie v boji proti voľným radikálom, čím je výrazne znížený oxidačný proces a zaistená tak dlhotrvajúce intenzita farby. Vyrábaný v Taliansku, 100% Ecocert.

grape-seed-oil

RASTLINNÉ KMEŇOVÉ BUNKY Z HROZNA

Kmeňové bunky, ktoré sa vyskytujú v živých organizmoch, sa od ostatných buniek líšia z dvoch dôvodov. Po prvé majú samoobnovovaciu schopnosť a za druhé – za určitých podmienok z nich môžeme vytvoriť bunky s dopredu stanovenou špecifickou funkciou pre organizmus. Sú dôležité pre ich regeneračné vlastnosti. Výskumy preukázali, že lokálne aplikované kmeňové bunky môžu zvýšiť tvorbu kolagénu a bunkovú obnovu.

hyalouronic-acid

KYSELINA HYALURONOVÁ

Kúzlo kyseliny hyalurónovej tkvie v jej rehydratačných účinkoch. Jej schopnosť zadržiavanie vlhkosti je oveľa intenzívnejšie, než u ktoréhokoľvek iného prírodného alebo syntetického polyméru. Jeden gram kyseliny hyalurónovej je schopný pojať až šesť litrov vody.

inca-web

OLEJ INCA

Hydratačné a omladzujúce účinky, veľmi bohatý na Omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny. Chráni vlasy pred vonkajším poškodením, zatiaľ čo ceramidy a keratín pôsobí najmä vo vnútri vlasového vlákna.

keratin-oil

KERATÍN

Kľúčový stavebný kameň vlasov, kože a nechtov. Približne 80% vlasov je tvorených práve keratínom (jedná sa aj o proteín, ale s vysokým obsahom cysteínu, vďaka ktorému sú vlasy odolnejšie). Keratín vie zaplniť medzery vo vlasovej kôre, bojuje s pórovitosťou a zanecháva vlasy spevnené a pružnejšie.

macadamia-oil

MAKADAMIOVÝ OLEJ

V produktoch Argan Essence využívame makadamiový olej najmä pre jeho vysoké hydratačné účinky, bez toho aby dochádzalo k zaťaženiu vlasov a strate ich objemu. Oproti tomu rad Argan Discipline je určený pre tých, ktorí túžia po uhladenie vlasov a odstránenie nadbytočného a nežiaduceho objemu.

nyamplung-web-1

OLEJ NYAMPLUNG

Olej Nyamplung, známy tiež pod názvom olej Tamanu, je panenský olej extrahovaný z orechov indonézskeho stromu Calophyllum inophyllum, zvaného Tamanu. Poskytuje prevenciu proti starnutiu vďaka svojim trom doplnkovým činnostiam: posilňuje ochranný slnečný faktor (zvýšená ochrana proti slnečnému žiareniu), chráni DNA (85% ochrana pred ultrafialovým žiarením), má antioxidačné účinky (až štyrikrát účinnejší ako polyfenoly).

silk

PROTEÍNY HODVÁBU

Sú získavané z jedného z najsilnejších prírodných vlákien na svete a vytvárajú ochrannú bariéru vlasovým prameňom. Hydrolyzované proteíny hodvábu dodajú vlasom lesk, tvar a urobí je ľahšie upraviteľnými. Proteíny hodvábu poskytujú vlasom najväčšiu hladkosť a hebkosť zo všetkých dostupných proteínov / aminokyselín.